CESTY DŘEVA CESTY DŘEVA
Organizátor


ABF, a.s.
Obory veletrhu

Veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA 2018


CESTY DŘEVA

Veletržní vydání časopisu DŘEVO&stavby 1/2018 pro veletrh Cesty dřeva 2018

Letošním prvním vydáním časopisu DŘEVO&stavby slavíme deset let existence časopisu! Přijďte si pro něj na veletrh Cesty dřeva na stánek 2D03 v hale 2 letňanského výstaviště PVA.

V časopisu najdete mimo jiné sedm oblíbených redakčních návštěv nově postavených dřevostaveb, kterým vévodí dům z titulky - supermoderní placatá dřevostavba na nožkách, která ční přímo na sjezdovce. Redaktorka, která dům navštívila, jej přirovnává k Jaguárovi.

29.01.2018 14:27:32 Více


Příležitost pro studenty – soutěž Stavby s vůní dřeva 2018 zahájena

Největší česká studentská soutěž zaměřená na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“ zahajuje svůj 6. ročník. Studenti vyšších a vysokých odborných škol tak získávají prostor ukázat veřejnosti i svým potenciálním zaměstnavatelům svůj talent a předvést, co umí navrhnout ze dřeva. Hlásit se mohou studenti z Česka i Slovenska až do 30. 6. 2018. Vítězové, které vybere v létě 2018 odborná porota a široká veřejnost, se mají na co těšit. Získají ceny v celkové hodnotě 230 000 Kč!

Do soutěže, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život, mohou zájemci hlásit své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí do dvou nových soutěžních kategorií: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké. Kromě technických náležitostí díla, které jsou definované v soutěžních podmínkách na webu www.StavbySVuniDreva.cz, je třeba u přihlášeného návrhu zohlednit také téma ročníku, které letos zní: „Dřevo je naše budoucnost“.

 

 

29.01.2018 14:03:33 Více


Varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem

Společnost ABF, a.s. se distancuje od praktik firem Expo Guide, MULPOR Company S.A., FAIR Guide, Construct Data, které nabízejí uveřejnění firemních údajů v internetovém katalogu veletrhů a vystavovatelů. Ačkoliv nabídka na uveřejnění údajů v katalogu se prezentuje jako bezplatná, po vyplnění a odeslání údajů přijde klientovi faktura na úhradu bezmála 1200 EUR za rok.  

 

 
Dále společnost  ABF, a.s. prohlašuje, že nikdy neudělila výše uvedeným společnostem souhlas k užívání či propagaci chráněných názvů či log veletrhů pořádaných ABF, a. s. a k oslovování jednotlivých vystavovatelů jménem pořadatele veletrhu.

 

11.01.2018 11:05:04 Více


Objevujte přírodu hravě

Aby byly naše děti zdravé, musí být zdravá i naše příroda. Lesní svět vede vaše kroky správným směrem a hravou formou navazuje na práci pedagogů. Dřevěnými prvky a pomůckami probouzí zájem o přírodu a ukazuje tak dospělým i dětem, že poznávat přírodu jde zábavně, nápaditě i ekologicky. Máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout a osahat všechny malé i velké výrobky s originálními ilustracemi rostlin, zvířat a hub. Objevovat přírodu hravě s Lesním světem můžete na veletrhu Cesty dřeva od 8. do 10. ún​ora 2018 v hale 2.​

22.01.2018 15:14:27 Více


Dřevěný akustický podhled

Při realizaci dřevostavby nebo její rekonstrukce je dobré myslet i na akustiku vnitřního prostoru. Dobrá akustika je totiž základem pro funkční interiér. Dřevěný akustický podhled od rakouské manufaktury Admonter je jedním z vhodných řešení, které je navíc velice atraktivní. Finální pohledovou stranu tvoří dřevěné řezané lamely z dubu, modřínu nebo skutečně starého dřeva, které jsou vzhledově shodné s dalšími jejich produkty. Můžete tak mít dřevěné podlahy, schody, dveře i obklad stěn ve stejném vzhledu, povrchu i struktuře jako akustický podhled.

S novinkou se můžete seznámit  na stánku č. 2D1 (Hala č. 2, sektor 2D).  Více také na www.admonter.at .

18.01.2018 10:37:48 Více


Stále oblíbenější kombinace dřeva a kamene při budování teras, venkovního posezení nebo zahradních altánů

Přemýšlíte o budování dřevěné terasy nebo o stavbě zahradního altánu, ale zatím ještě nevíte čím dřevěnou plochu ošetřit, tak aby bylo dřevo chráněno ? Pak navštivte společnost Acolor s.r.o, která se zabývá materiály na povrchovou úpravu dřeva už více než 20 let. V naší nabídce najdete materiály nejen pro interiér, ale nabídneme Vám i řešení pro ochranu venkovního dřeva. Produkty belgické značky Ciranova nebo rakouské značky Wildschek Lacke se používají na ochranu a dokončení dřevěných plotů, teras nebo konstrukcí, které jsou vystaveny venkovním podmínkám.

 

 

19.12.2017 11:06:09 Více


Stále oblíbenější dřevostavby najdete na veletrhu CESTY DŘEVA

Veletrh CESTY DŘEVA, který je zaměřený na dřevěné stavby, konstrukce a výrobky
včetně zpracování dřeva, se uskuteční již potřetí v PVA EXPO PRAHA v termínu
8. – 10. února 2018. Návštěvníci se mohou těšit na desítky renomovaných vystavovatelů a zajímavý doprovodný program.

13.12.2017 21:03:59 Více


FOR PASIV A CESTY DŘEVA 2018

Vážení obchodní přátelé a příznivci úsporného stavění, rádi bychom vás tímto informovali o započetí příprav dalšího ročníku veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA, které otevřou brány letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA v termínu 8. – 10. 2. 2018. 

6. ročník veletrhu FOR PASIV je zaměřen na stále více se rozrůstající trend pasivního a nízkoenergetického bydlení a zabývá se problematikou spojenou s efektivním využitím přírodních zdrojů, technologiemi a v neposlední řadě získáním dotací na úsporné bydlení.

3. ročník veletrhu CESTY DŘEVA je cílen na zájemce o dřevostavby, dřevěné konstrukce, materiály, výrobky, zpracování a technologie dřeva.

29.06.2017 16:19:01 Více


Krátká připomínka veletrhu CESTY DŘEVA 2017

03.04.2017 11:06:08 Více


Dřevostavba je životním stylem majitelů

Život v dřevostavbě je nejen otázkou rychlosti výstavby nebo úspory energie, ale také otázkou životního stylu majitelů. Dřevěné domy jsou ekologické, navíc mají podle dosavadních studií pozitivní vliv na zdraví člověka.  Všechny potřebné informace se mohou návštěvníci dozvědět na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH ve dnech od 19. do až 23. září v PVA EXPO PRAHA. Dřevostavby najdou návštěvníci nově v Hale 5 - sektorech C, D.

24.02.2017 08:26:40 Více
předchozí následující
ESTAV.cz
ESTAV.cz Stovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřesení Studenti architektury budou soutěžit o 350 tis. korun a stáž u architekta Josefa Pleskota Jaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech? Přeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovaly VIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlíny Slevový poukaz od Wienerbergeru slibuje kvalitní stavbu domu za výhodné ceny
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva CESTY DŘEVA 2016

Závěrečná zpráva CESTY DŘEVA 2017

Facebook